Fotografiska Tallinn ning Disainiöö kutsuvad sind Toomas Volkmanni seni suurima isikunäituse “täis minevik” avamisele kolmapäeval, 27. septembril kell 18.00 koos Marta Vaariku, Krista Kodrese, Tanel Veenre ja Anu Saagimiga. 

Täpsem info ning piletit kolmapäevasest avamisest SIIN!

Toomas Volkmanni seni suurim isikunäitus räägib enam kui 100 fotol loo kunstniku ligi 30-aastasest loomingulisest teekonnast. Näituse olulisus ei peitu vaid kunstniku omailma lahti-rullimises, vaid ka tundliku silmaga ajastu kaardistamises, 1990-ndate valulikust rabedusest 2010-ndate ülbe klants-esteetikani. Esmakordselt võtab näitus üle lisaks näitusesaalile ka Fotografiska maja 1. ja 6. korruse.

Toomas Volkmann on õppinud nii Tartu Ülikoolis kui Lavakunstikateedris. Aastatel 1993-1994 õppis ta Londonis fotograafiat. Alates 1995. aastast on ta olnud vabakutseline fotograaf, kes on teinud koostööd praktiliselt kõikide Eesti meediaväljannetega. Näitusetegevusega on ta olnud tegev aastast 1979 nii Eestis kui välismaal, lisaks on ta olnud külalislektor Eesti Kunstiakadeemias kui ka Tartu Kunstikoolis.

Volkmanni keel on sümbolistlikult tihe, võimaldades luua tugevalt laetud pildi-konstellatsioone. Ta on korraga teatraalne ja diskreetne, morbiidne ja elujanuline, suurejooneliselt dramaatiline ja naha alla pugevalt intiimne. “täis minevik” avaneb nende vastuoluliste tahkude koosmõjus, mitte lineaarsel ajateljel, vaid pigem sümbolistilik-allegoorilist rada pidi.

Vibe'i pidudest inspireeritud näituse avapeidu toimub juba reedel, 29. septembril - vaata lisainfot.